ÇELİKER'DEN ZEK VE HAFIZ…     Diplomasinin ’Evet’,’Belki’ ve…     İşgal Uçakları Kobani'dek…     Müslüman Öğrenciler İÜ'de…     Kürt Ulusalcılarından PYD'…     Hasip Yokuş ile Kobani'de…     Zazaca dersi için 2 öğretmen a…     “Bir avuç zevat Bingöl’de taş …     Devecik Köylüleri Bingöl’ün Su…     Barış; “Gazze halkı topluca ka…     Emirlik İlan Eden Nusra: Kudüs…     Arapların İsrail’le savaşmasın…     Filistin’e Ağlarken, Zalimlere…     Dörtyol Kulesi Önünde Zazaca S…     “Hukukun Üstünlüğü Bingöl’de Dž     "Kış aylarında dışarıda ateş y…     İki Zulmün Arasında Bir Köy: X…     ’Mezar-türbe’ düşmanlığı ve ku…     Katilin Yüzsüzlüğünün Bu Kadar…     Siyonist Saldıları Sonucu Şehi…     Bingöl Belediyesine bağlı bir …     Genç’te Zazaca Tiyatro Şenliği     Zazana Dergisinin 6. Sayısı Çı…     Kur'an'ın ilk kez Za…     Yusuf Çoşkun İşten Çıkartılmam…     Cevdet Yılmaz'a Teşekkür …     İslam Devleti'nin hilafet…     Adını değiştiren IŞİD hilafet …     Irak, Üzerinde Yeni Bir ‘Kurtl…     Netanyahu: Kürtler Bağımsızlığ…     Hemşerimiz Bingöl Bitlis Sempo…     Hüseyin Çelik: Kürdistan kurul…     “Boşaltılan karakollar muhtarl…     Bayram'dan Yılmaz'a,…     Bingöl İle İlgili Korkunç Para…     Zaza Dilindeki İlk Tez Kabul E…     TOKİ Allah’ın izniyle Solhanım…     ÇELİKER: MEMURLARIN İŞ GÜVENCE…     Bingöl İntiharda Türkiye Üçünc…     Bingöl Üniversitesinde Skandal…     GÜNDEMDEKİ SORUNLAR VE AKILLAR…     Bakan Yılmaz’ın Bingöl Konusun…     BARAKAZİ : “KÖYLÜ SUYU VERMEK …     ANF’nin Zikri Dinini Ortaya Ko…     Yedisu İlçesinde Yaşanan Tecav…     TBMM'den vekillere IŞİD r…     TARİHİ KÖPRܒNÜN YIKIMI DURDUR…     Depolar çözüm olmadı, şehir su…     Bir Dokun, Bin ‘Ahh’ Dinle, ‘K…     Milli Eğitim Müdürü Demirci Gö…     İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi…     Çocuğu Kaçırılan Anneleri BDP …     Kendine Yabancı Dil, Zazaki     Aslan : “Zazaki yok oluyor”     Entrikaya Ayarlı Bir Siyaset İ…     Oturma Eylemi Yapan Ailelerin …     N. Barzani: Musul ve Çevresi S…     Genç'te yola döşenmiş pat…     STK’lar Tarihi Köprü’de Bir Ar…     Karakoçan'da 1'i BDP…     BÜRKEK: “EMNİYET GÖRÜNTÜLERİ P…     IŞİD’in Arkasında Stratejik Bi…     Annelerden Özgür Gündem`e Yala…     Sadr'dan Büyük Yürüyüş Ça…     IŞİD: “1700 Şii Askeri Kurşuna…     Bingöl'de "Süleymancılık …     Irak Müslüman Alimler Heyetind…     ‘Irak ve Şam Diyarları’ndaki C…     IŞİD İngiltere ve Fransa'…     KCK Taktik Değiştirdi: Yol Kes…     Baluken'in eylemleri prot…     Bdp/Pkk Yandaşları Bingöl'…     Bingöl’ü bilinçli bir şekilde …     BİNGÖL'DE BDP- ALPEREN ÇA…     Saddam'ın Kızı Konuştu!     Sistani’den IŞİD`e Karşı `Ciha…     Yoksa Ben Gizli Bir Laik Miyim…     Annelerin Acıları İkiye Katlan…     PKK, Adam Kaçırmaya Devam Ediy…     Çeliker'den Yönetici Atam… 
Küçült/Büyüt :haberleryi küçült haberleryi büyüt

Yenibaşak YİBO'da 23 Nisan'a Skeçler Damga Vurdu

Okuma: 15669 Tarih: 24.04.2012
Beğen(me)
 +2 
Haberi paylaş:
İlgili Haberler

 

Tüm Türkiye'de kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Solhan - Yenibaşak YİBO'da da coşkulu bir şekilde kutlandı.M. Oğuzhan Öylek / Tavz.Net Haber Servisi - Saygı duruşu, İstiklal marşı ile başlayan öğretmen Hande Tekneci'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan Yenibaşak YİBO 23 Nisan kutlamalarına öğretmenin özverili çalışmaları ile hazırlanan skeçler damga vurdu. 

Yenibaşak J. K. Komutanı Mehmet Mutlucan, Korucubaşı Kemal Oya, Eski Muhtar Ahmet Aydın, Gençtavus Köyü Muhtarı Nazım Soydan, Yenibaşak Köyü Muhtarı  Zeynel Durmaz ve Yenibaşak YİBO Müdürü Halit Yaman ile öğrenci veli ve öğretmenlerinin yoğun katılım sağladığı 23 Nisan etkinlikleri Yenibaşak YİBO bahçesinde saat 9'da başladı.

23 Nisan konulu şiiirlerini okuyan 1/A sınıfı öğrencisi Münevver Özdemir ile 2/A sınıfı öğrencisi Berfin Göztaşı'nın ardından Emekli Zabit ve 23 Nisan Tablosu konulu tiyatro gösterisi yapıldı.

Daha sonra 1/A sınıfı öğrencileri yeşilçam dizilerine hayat veren Delisin isimli şarkı ile dans hünerlerini sergilediler. Daha sonra Yenibaşak YİBO Halkoyunları kulübünün hazırladığı gösteri izleyicilere sunuldu.

5/A sınıfı öğrencilerinin sergilediği Kabadayı okulu isimli skeç gösterisi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Daha 3/B sınıfı öğrencilerinin müzikli gösterisi ile devam edilen 23 Nisan kutlamalarında anasınıfı öğrencisi olan bir öğrenci okuduğu şiir ve ezber performansı ile büyük alkış topladı.

Maraton 1 - 2 skeçlerinin ardından 23 Nisan kutlamalarının vazgeçilmezleri arasında bulunan balon patlatma yarışması, sandalya kapmaca yarışması, Velilerin penaltı kullanma yarışması, Elma yeme yarışması(Eski Köy - Gençtavus /Apalara Karşı Doğular), veliler yoğurt içinde para bulma yarışması gibi yarışmalarla programa devam edildi. 

Öğrencilerin büyük bir başarı ve özverili çalışması ile hazırlanan Prof. Dr. Bay Cumali Dolven, Koyunlar 1 Nisan, Koyunlar 2 adlı skeçler yine izleyicilerden büyük alkış alan skeçlerdendi.

Yumurta taşıma yarışması ise önce öğrenciler tarafından yapılırken daha sonra ilk olarak erkek daha sonra bayan öğretmenler tarafından yapılırken okulun beden eğitimi öğretmeni bu yarışmayı 1 adım geride bitirdi. Bayan öğretmenlerle birlikte yarışan bir bayan öğrenci velisi tüm öğretmenleri geride bırakarak yarışmayı önde tamamladı.

Yine öğretmenlerin başarılı çalışmalarının ürünü olan ve öğrencilerin hatasız oynadıkları 3 Arkadaş 1 İş isimli skeç de büyük beğeni topladı.

Halat çekme yarışması programa dahil edilmezken son olarak erkek öğretmenler ile velilerin büyük kapışmasına sahne olan 40 bayrak yarışı yapıldı. Bu yarışmaya önde başlayan ancak 2. bayrak değiştirme sırasında bayraklarını düşüren öğretmenler velilere yenildi.

Yenibaşak YİBO'nun dolu dolu geçen 23 Nisan programında öğrencilerin başarılı oyunculuk performansları ve öğretmenlerin özverili çalışmaları öğrenci velilerince takdir ve tebrik edilirken programda son olarak yarışmalarda birinci olanlara ödülleri takdim edildi.  Program öğrenci, öğretmen ve velilerin halay çekmesi ile sona erdi.

 

YENİBAŞAK YİBO 23 NİSAN KUTLAMALARINDAN ÇOK ÖZEL KARELER www.tavz.net Farkıyla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Konu Hakkında Teşekkür Edip Paylaşımcıya Destek Olabilirsiniz.
  Hiç yorum yapılmamış. Neden siz bir yorum yapmıyorusunuz?
  Adınız:
  Yorum:
  Gülücük - 01 Gülücük - 02 Gülücük - 03 Gülücük - 04 Gülücük - 05 Gülücük - 06 Gülücük - 07 Gülücük - 08 Gülücük - 09 Gülücük - 10 Gülücük - 11 Gülücük - 12 Gülücük - 13 Gülücük - 14 Gülücük - 15 Gülücük - 16 Gülücük - 17 Gülücük - 18 Gülücük - 19 Gülücük - 20 Gülücük - 21 Gülücük - 22 Gülücük - 23 Gülücük - 24 Gülücük - 25 Gülücük - 26 Gülücük - 27 Gülücük - 28 Gülücük - 29 Gülücük - 30 Gülücük - 31 Gülücük - 32
  Yüklenen dosyalar hakkında bilgi
  İzin verilen dosya türleri: gif, jpg, jpeg, png, zip, rar
  Yüklenen modül dosyalarının maksimum boyutu: 100 MB
  Maximum dosya boyutu: 1 MB
  Maximum Resim Genişliği: 500 px
  Maximum Resim Yüksekligi: 500 px
  Aynı anda yüklenecek edosya sayısı: 10

        Ekle  Reset

   


  Güvenlik Kodu:
  Güvenlik Kodu
  Güvenlik Kodu:
  Haftanın Haberleri
  ÇOK OKUNANLAR
  Bu Hafta
  Karışık Haberler

  Son Yorumlar
  06.04.2015 muhsin ates
  Yorumu Okumak icin Tikla

  06.03.2015 Misafir Yorumcu
  Bingöl'ün Doğalgaz İhalesi Tamamlandı
  Yorumu Okumak icin Tikla

  05.03.2015 Misa'Evd Fekirfir Yo
  Zazalar Tuzağın Eşiğinde Mi?
  Yorumu Okumak icin Tikla

  04.03.2015 Misafir Yorumcu
  Vate Grubu Bingöl'de Zazaca'yı Masaya Yatırdı
  Yorumu Okumak icin Tikla

  06.10.2014 Misafir Yorumcu
  Zazaların Horasan’dan Anadolu’ya Yolculuğu-1
  Yorumu Okumak icin Tikla
  Tüm Hakları Saklıdır © E-mail : tagefe@hotmail.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Powered by Faruk Özdemir
  Powered by Turk-CMS © 2011